Поради від Стюарта Ніколсона

Команда Ukrainian Global School продовжує активно співпрацювати з нашими експертами.

Стюарт Ніколсон (випускник Оксфорду, Кембриджу та Единбургського університету, колишній керівник Незалежної асоціації шкіл, директор Bishopstrow College та ментор Ukrainian Global School) підготував декілька порад для батьків школярів. Для молоді по всьому світу раптом все стало дуже заплутаним. Звичайні речі і сподівання поглинуло занепокоєння пандемією, і впоратися з цими змінами психологічно так само важко, як практично.

Щоб зрозуміти, як найкращим чином реагувати на пандемію та зміни в житті на час карантину, пан Ніколсон опрацював доповіді експертів з Оксфордського та Кембриджського університетів, досвідчених терапевтів, експертів із глобального здоров’я та тих, хто спеціалізується на підтримці психічного здоров’я молоді. Підсумки прочитаних порад наведені нижче.

📌 Будьте добре поінформовані, але не відстежуйте новини нав’язливо.
Новини останніх місяців потенційно хвилюють усіх нас. Ключовим для дорослих є добра обізнаність, але не варто зосереджуватись на новинах та відстежувати їх увесь час. Ми повинні надавати дітям ясність, відповідно до їхнього віку.

Дотримання фактів допомагає мінімізувати страх. Батьки маленьких дітей, можливо, виросли, покладаючись на новини з соціальних медіа, але це, звичайно, не найкраще джерело – гучні заголовки та часті дезінформації соціальних медіа можуть посилити тривогу і призвести до нескінченного повторення тривожних історій. Натомість нам потрібна спокійна, точна інформація з авторитетних джерел, таких як Всесвітня організація охорони здоров’я, і у Великобританії ми знаємо, що ми можемо також розраховувати на незалежність BBC за неупереджену інформацію.

У Великобританії спостерігається більша кількість захворюваності на вірус, ніж в Україні, але настрій Британії залишається характерним спокійним. Україна, схоже, також уникала паніки.

📌 Зосередьтеся на чомусь іншому.
Незважаючи на твердження деяких людей, що вони можуть вирішити багато завдань одночасно, насправді наш мозок не може утримувати дві думки одночасно. Тож тримайте своїх дітей зайнятими чим завгодно.

Якщо вони зосереджуються на географії або вивчають нову лексику англійською мовою, то вони не переживають через коронавірус і не хвилюються, коли побачать своїх однокласників. Тож скористайтеся будь-якою можливістю для навчання онлайн – перебування в процесі навчання не просто добре для їхньої освіти, це також добре для їхнього психічного здоров’я!

📌 Плануйте!
Хоча ми всі вчимося тому, що життя ніколи не є цілком певним, ми працюємо краще, коли відчуваємо себе під контролем. Люди – це “звичні істоти”, і ми щасливіші з рутиною і порядком у своєму житті. Процес планування дає нам відчуття знайомості, порядку та контролю – це означає, що ми знаємо, що робимо зараз, і знаємо, що буде далі. Наші діти покладаються на нас, щоб дати їм таке почуття безпеки, потрібно мати чіткий план кожного дня, яким ви ділитесь з ними. Звичайно, це стосується настільки ж життя, коли немає пандемії, як це відбувається в умовах нинішньої кризи, але зазвичай послідовні рамки школи, які надають дітям розпорядок життя, зараз раптово зникли.

📌 Сон, дієта та фізичні вправи.
Доведена величезна значимість цих трьох складових нашого життя. Це не тільки для нашої фізичної підготовленості, але і для психічного здоров’я та сили. Сон, дієта і фізичні навантаження повинні бути запланованими та важливими частинами розпорядку дітей.

Отже, продовжуйте вставати та лягати спати у звичайний час – скільки б діти не заперечували! Щоб пристосуватися до навчання дітей, які перебувають у різних часових поясах, я зараз викладаю о 6 ранку щодня, тому я лягаю спати набагато раніше. Вісім годин сну, темна спальня і не засиджуватися до пізньої години – це прості правила для мене!

Усі рухи допомагають зменшити стрес, оскільки діти не ходять до школи і назад, а протягом дня, до якого вони звикли, важливо зробити певні вправи. Рухливі вправи всіх типів стали популярними у Великобританії – від йоги та фітнесу, до бальних танців.

Вправи Джое Вікса https://www.youtube.com/watch?v=Na1rzigYlSU стали хітом серед дітей Великобританії. Спробуйте вправи з ними англійською мовою!

📌 Підтримуйте контакти.
Дослідження спалаху ГРВІ 2003 року виявило, що перебування в карантині часто призводило до симптомів посттравматичного стресового розладу та депресії, тому нам слід остерігатися цих проблем із психічним здоров’ям зараз. Допоможіть своїм дітям підтримувати контакт зі своїми друзями та родиною, навіть якщо це віддалено через Skype, Zoom чи будь-яку іншу платформу, яку ви використовуєте.

Як щодо того, щоб домовитися з кимось із однокласників вашої дитини робити вправи одночасно на Zoom?

📌 І нарешті… пам’ятайте, що це закінчиться!
Якби діти не переживали, важливо допомогти їм усвідомити, що така ситуація не триватиме вічно. Структуруйте та плануйте максимально використати свої можливості, попри поточні виклики, і сподівайтеся на багато прекрасних моментів у Ukrainian Global School, коли все повернеться до норми.